Aktuality

Kontrasty Ukrajiny - výstava fotografií
7. srpna 2020 Aktuality

Kontrasty Ukrajiny - výstava fotografií

 
https://charitaproukrajinu.cz/2020/08/04/putovni-fotograficka-vystava-kontrasty-ukrajiny-ozdobi-zdi-zamku-v-holesove/

1. července 2020 Aktuality

Coolna - Nabité prázdniny 2020

Nabídka programu v období letních prázdnin v režii Nízkoprahového klubu Coolna Holešov.

Poskytnutí nadačního příspěvku NROS
9. června 2020 Aktuality

Poskytnutí nadačního příspěvku NROS

V rámci svého grantového programu "VY ROZHODUJETE, MY POMÁHÁME", poskytla Charitě Holešov Nadace občanské společnosti (NROS) v dubnu 2020 nadační příspěvek ve výši 10 000 Kč. Tento příspěvek bude použit na činost Charity Holešov. Charita Holešov děkuje.   

Co dělat, pokud nyní nemáte na úhradu splátek
8. dubna 2020 Charita Česká republika

Co dělat, pokud nyní nemáte na úhradu splátek

Kvůli stavu nouze jsem přišel o zdroj svého příjmu a brzy se mi začnou hromadit dluhy, které už nebudu moci splácet. Jak mám takovou situaci řešit? Přinášíme vám desatero, které připravili naši pracovníci ze sociálních poraden.

Pandemie koronaviru mění tvář Charity
8. dubna 2020 Arcidiecézní charita Olomouc

Pandemie koronaviru mění tvář Charity

Současná krizová situace v naší zemi působí spoustu nepředvídatelných změn ve všech oblastech a Charita není výjimkou. Více než třetina zdravotních a sociálních služeb poskytovaných Charitami Arcidiecéze olomoucké je na základě rozhodnutí vlády ČR zcela mimo provoz, nebo pracují v omezeném režimu. Naopak větší část z těch, u kterých nedošlo k omezení, poskytují podstatně více služeb a spousta lidí vykonává zcela jinou práci.

Velikonoční přání
7. dubna 2020 Charita Česká republika

Velikonoční přání

Pojďme velikonoční svátky přivítat společně, i když každý ve svém domově. Mysleme přitom na ty, kteří nás právě v těchto dnech nejvíc potřebují.

Charita vyhlašuje Sbírku pro Česko: Na vlně Pomoci proti bezmoci!
30. března 2020 Arcidiecézní charita Olomouc

Charita vyhlašuje Sbírku pro Česko: Na vlně Pomoci proti bezmoci!

Výpadek či snížení příjmů, ztráta zaměstnání, uplynutí lhůt kvůli omezení činnosti úřadů a riziko ztráty dávek, ale i nedostatek potravin. To je výsledek analýzy dopadů prvních 14 dní mimořádných opatření vlády, kterou prostřednictvím svých odborných poraden provedla Charita Česká republika. A na pomoc nejvíce zasaženým lidem vyhlašuje sbírku.

23. března 2020 Aktuality

Nákupy léků a základních potravin

Město Holešov nabízí ve spolupráci s Charitou Holešov zajištění výpomoci s realizováním nákupů potřebným seniorům nad 70 let. Objednávku nákupů je možné učinit na telefonním čísle 733 741 907, paní Leona Machálková, koordinátorka dobrovolníků Charity Holešov. Jedná se o nákupy základních potravin a léků. Telefonické objednávky jsou přijímány od pondělí do pátku, od 8 do 12 hodin. Nákup bude proveden a dodán následující den. Pouze objednávky v pátek se budou realizovat v tentýž den.

23. března 2020 Aktuality

Roušky - symbol nezištné pomoci

DĚKUJEME za pomoc a darování roušek pro pracovníky CHarity Holešov a jejich klienty a spolupracovníky. Děkujeme jak skupinám švadlenek tak jednotlivým paním:  Evě Fuksové a dobrovolnicím z Mateřského centra Srdíčko, Evě Klabalové,  Paní Ehrlichové, Irence Peštové, Paní Zavadilové, Lence Janečkové, Miroslavě Poláškové, Janě Březinové, Aleně Horákové, Paní Jadrníčkové, Ludmile Hrdličkové, Paní Kratochvílové, Organizovaným dobrovolníkům z řad Skautů z Holešova (za operativní a rychlý rozvoz materiálu a roušek, kde je potřeba...), Tomíkům - TOM (Turistický oddíl mládeže) Jednotlivcům, kteří jsou na telefonu a čekají, kdy jejich službu dobrovolníka budeme potřebovat využít.  Moc děkujeme ještě jednou, za váš čas, energii a naději, kterou šíříte díky roušce dál. Moc  prosíme, kdo jste nám šili roušku napište na email pastorace@holesov.charita.cz CHtěli bychom Vám poděkovat jmenovitě všem a je dost možné,že tu někdo zapsaný není. 

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!
16. března 2020 Charita Česká republika

Charita vyzývá: Pojďme všichni nosit roušky!

Všichni se teď přesouváme jen mezi prací, domovem a obchody s jídlem. Další krok, který bychom měli společně udělat, je začít nosit roušku. Třeba tu ušitou doma. Nebo klidně šátek či šálu. Důležité je mít na veřejnosti zakrytý nos a ústa.